Więcej o

Laboratorium testowania

aplikacji nawigacyjnych i lokalizacyjnych

Zadania laboratorium

W ramach laboratorium przystosowano dwa pomieszczenia, i wyposażono je w urządzenia wirtualnej rzeczywistości.

W dalszych krokach tworzone są modele budynków (ang. digital twins) oraz aplikacje symulacyjne. Dzięki temu uczestnicy badań mogą poruszać się w wirtualnym świecie w sposób, który zapewnia dużą immersję. W trakcie wykonywania zadań zmianie będą podlegać różne elementy środowiska testowego oraz niektóre parametry modeli trójwymiarowych.

Wszystkie zachowania uczestników badania są rejestrowane w celu późniejszej analizy. Dodatkowo, zaprojektowane pole testowe do testowania prototypów aplikacji nawigacyjnych przy użyciu rzeczywistych systemów pozycjonowania w budynku obserwatorium w Józefosławiu.

Systemy pozycjonujące

Pole testowe w Józefosławiu wyposażono w dwa równoległe systemy pozycjonujące.

1. Punkty dostępowe WiFi
  2. Beacony bluetooth

Oba bazują na gęstej sieci nadajników bezprzewodowych, które można selektywnie aktywować by sprawdzić zachowanie aplikacji w różnych warunkach.

Urządzenia wirtualnej rzeczywistości VR

HTC Vive Pro – śledzenie ruchu gałek ocznych

Pimax 5k Plus – szerokie pole widzenia

Kontrolery Valve Index